iunie 24, 2026
Spread the love

Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Timişoara vine cu un anunţ important pentru şoferi! Şi anume, lucrările pe DN 68A, între Coşava şi Coşeviţa, au fost finalizate, iar traficul se desfăşoară în condiţii normale.

„Antreprenorul Drumuri și Poduri Banat a finalizat lucrările săptămâna trecută, ulterior fiind realizate completările de acostament și marcajul rutier, în regie proprie. Pentru menținerea drumului în stare bună, au loc doar intervenții punctuale de întreținere rutieră și estetică. Finalizarea intervențiilor înaintea sezonului estival este importantă pentru fluidizarea traficului pe acest sector intens circulat, în condițiile în care lunile iulie și august înregistrează cele mai mari valori de trafic din an”, a informat DRDP Timişoara.

Şoferii sunt rugaţi să circule cu atenție, să respecte limitele de viteză și semnalizarea rutieră din zonă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *