iunie 25, 2026
Spread the love

O investiţie importantă va fi realizată la Timişoara. Primăria anunţă că sprijină inițiativa Spitalului de Copii „Louis Țurcanu” de a înființa un Centru de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor pentru copii, adolescenți și adulți.

„Pentru a susține acest demers, Primăria Timișoara propune ca o clădire nefolosită de pe strada Independenței nr.18, aflată în proprietatea municipalității, să fie dată în administrarea Spitalului de Copii „Louis Țurcanu”, pentru amenajarea centrului. În acest sens, un proiect de hotărâre urmează să fie supus votului Consiliului Local„, a informat Primăria Timişoara.

Noul centru va oferi servicii integrate de sănătate mintală și prevenire a adicțiilor pentru copii, adolescenți și adulți. Acestea vor include consiliere psihologică, evaluare și intervenție în situații de criză, precum și activități de prevenție și informare în comunitate.

Proiectul de hotărâre poate fi consultat AICI!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *