iunie 26, 2026
Spread the love

În sfârșit! Adi Bărar, fondatorul trupei Cargo, va avea statuie în centrul Timișoarei.

Mai precis, marți, 17 septembrie, începând cu ora 16.00, va avea loc ceremonia de dezvelire a monumentului dedicat lui Adi Bărar, în Parcul Alpinet.

Lucrarea a fost finanțată din bugetul Primăriei Timișoara. Ideea realizării statuii îi aparține revoluționarului Corneliu Vaida.

Adi Bărar a murit în primăvara anului 2021 din cauza complicațiilor provocate de noul coronavirus.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *