În sfârșit! Adi Bărar, fondatorul trupei Cargo, va avea statuie în centrul Timișoarei.
Mai precis, marți, 17 septembrie, începând cu ora 16.00, va avea loc ceremonia de dezvelire a monumentului dedicat lui Adi Bărar, în Parcul Alpinet.
Lucrarea a fost finanțată din bugetul Primăriei Timișoara. Ideea realizării statuii îi aparține revoluționarului Corneliu Vaida.
Adi Bărar a murit în primăvara anului 2021 din cauza complicațiilor provocate de noul coronavirus.