Bicicletele şi trotinetele ar putea fi din nou interzise în zona centrală a Timişoarei. Marţi, la sediul primăriei, organizaţiile de bicicişti şi firmele de curierat au fost invitate la discuţii pe această temă.
„Orașul s-a schimbat, e mai dinamic – piețele centrale și străzile pietonale din centru sunt pline și chiar peste capacitatea maximă la final de săptămână. E motivul pentru care analizăm variante de trasee dedicate. Nu scoatem bicicleta din centru. Dar când piețele centrale sunt arhipline, nici pentru bicicliști nu e confortabil să circule printre sute de pietoni de toate vârstele – copii activi, adulți, seniori. Traseele dedicate permit traversarea centrului fără slalom printre oameni și reduc riscul accidentelor. Am discutat deja cu firmele de curierat, care au tot mai mulți livratori pe bicicletă. Și continuăm întâlnirile. Soluțiile vor fi stabilite împreună„, a afirmat viceprimarul Ruben Laţcău, la finalul întâlnirii.
Pe de altă parte, Asociaţia Pedallez susţine că Primăria Timişoara a propus interzicerea bicicletelor, bicicletelor electrice şi trotinetelor electrice în piețele din Cetate și unele din străzile adiacente, „în toate anotimpurile și la toate orele, indiferent de gradul de folosire în acel moment al pieței de către pietoni, fără nici o acțiune complementară de mărire a gradului de siguranță din zonă„.
Reprezentanţii bicicliştilor nu sunt de acord cu această propunere şi au oferit trei variante: o interdicție limitată la orele 10:00 – 22:00, doar în lunile de vară; crearea unor piste la standardul actual paralel cu inelul 1 de circulatie, în Cetate, precum și amenajarea unor traversări N-S și E-V pentru bicicliști; deschiderea trecerilor de pietoni și de biciclete din următoarele locații: Strada Piatra Craiului înspre Parcul Central, Paul Chinezu înspre Memorialul Revoluției.
„De asemenea, am dori ca primăria să se decidă dacă sunt una sau două benzi auto pe podul Mihai Viteazu, pentru că: Dacă e una, înseamnă că avem loc de piste de biciclete și, implicit, se rezolvă un punct de conflict masiv între pietoni şi bicicliști. Dacă sunt două, trebuie marcate ca atare și găsită o soluție pentru a permite tranzitul bicicletelor peste canalul Bega. (…) Credem în intențiile cele mai bune ale PMT, în ciuda acestor discuții inițiale, și așteptăm să vedem ce va fi inclus din sugestiile noastre în viitoarea propunere de HCL”, a transmis Asociaţia Pedallez.
