Aeroportul Internațional „Traian Vuia” din Timișoara a înregistrat, miercuri, un milion de pasageri în acest an.
„La întoarcerea dintr-o vacanță mult-așteptată din Antalya, doamna Iochim Adriana Rodica din localitatea timișeană Ciacova a avut o surpriză nevisată. A fost prima dată când a câștigat un premiu și bucuria a fost cu atât mai mare cu cât compania Animawings cu care a zburat în acest sejur i-a făcut cadou un voucher cu 2 bilete dus – întors la Istanbul, valabile din 3 octombrie de când debutează zborurile de linie de la Timișoara către capitala Turciei”, a informat aeroportul timișorean.
De asemenea, pasagerul cu numărul un milion a primit și un buchet de trandafiri roșii.



