Un bărbat în vârstă de 46 de ani a avut parte de un sfârșit tragic. Muncitorul a căzut de pe o schelă amplasată pe o clădire din Timișoara.
„La data de 10.12. a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Urbană Timișoara au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că un bărbat în vârstă de 46 de ani a căzut de pe o schelă amplasată la un imobil de pe strada Timotei Cipariu din Timișoara. Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, fiind vorba despre angajatul unei societăți care lucra la fațada unui imobil pe schelă”, a informat Poliția Timiș.
La locul faptei au ajuns un echipaj SMURD și ambulanța care, din păcate, au constatat decesul bărbatului.
În acest caz, oamenii legii au deschis un dosar penal pentru nerespectarea măsurilor de securitate și sănătate în muncă și ucidere din culpă.